Hästar till salu

__________________________________________________________________________________________________________________

Náttfari från Haga SE2007107513
Svenskfödd 10 år gammal valack som är drygt 152 cm i mankhöjd. Mycket bra tölt, trav och galopp och kan ridas av dom flesta. Lätt att sko, klippa och lasta. Han fungerar bra med andra hästar i hagen och går att rida ut både ensam och med andra hästar.

_________________________________________________________________________

Yrpa frá Efri-Brú IS2007288690

Geisli från Kronogård SE2010101625

Far: þáttur frá Arnarhóli
mor: Fjöður frá Efra-Hvoli

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sær från Kronogård SE2009110463

far: IS1992156455 - Skorri frá Blönduósi

mor: SE1997208248 - Nauma från Lugnadal

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________-

Sigur från Kronogård SE2010101626

far: Snöggur fra Skovgården DK2004106566

mor: Idunn från Norregård SE1997207338

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Fjöður frá Efra-Hvoli IS2000284860

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Nauma från Lugnadal SE1997208248

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Är du intresserad av någon häst är du välkommen att kontakta oss

Ditt meddelande har skickats
Ett fel uppstod, meddelandet skickades inte.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Fler sålda hästar


Kolfinnur frå Kronogård SE2006105915

Safir från Kronogård SE2008108809

Tyra från Kronogård SE2007207472

Vaka från Kronogård SE2006205914

Taktur från Kronogård SE2008108810

Djákni från Kronogård SE2006105916

Þórri frá Efra-Hvoli IS1997180851

Isafold från Kronogård SE2005205205

Alfur från Kronogård SE2002105207

Blossi från Kronogård SE2004103935

Léttfeti från Ängsgården SE2005104676

Tinna från Kronogård SE2004203934

Terna från Kronogård SE2007207471

Freyja frá Fjósatungu IS1989266100

Ör från Kronogård SE2004203936

Stjörnudis från Kronogård SE2001200111

Leiknir från Kvarnbacka gård SE1998102296

Freydis från Kronogård SE2002201739

Náttdis från Kronogård SE1999208812

Stjarni frá Efra-Hvoli IS1994180851

Silfurdis från Kronogård SE2003202299

Emil frá Vestri-Leirárgörðum IS1995135466

Glódis från Kronogård SE2003202295

Ofeigur från Kronogård SE2000100177

Moldi frá Efra-Hvoli IS1992180850

Heigir frá Svaðastöðum IS1993158550

Snælda frá Löngumýri IS1992287911

Vordis frá Steini IS1993257203

Garpur från Kronogård SE1995107033

Þýtur frá Steini IS1989157200

Þráður frá Steini IS1992157200

Gabriel frá Eystri-Torfastöðum IS1989184781

Glæsir från Kronogård

Húginn från Meginlandi SE199010276
  

Hästar till salu på Island

Fáfnir frá Stóra-dal IS2003184166

lättriden femgångshäst för tävling. passar alla

_________________________________________________________________________

Isaþor frá Efra-Hvoli IS2004184860

Bra fyrgångshäst efter Þristur frá Feti. Passar för tävling i fyrgång och tölt. lättriden.

Ditt meddelande har skickats
Ett fel uppstod, meddelandet skickades inte.